Je veľa vecí, za ktoré môžeme byť vďační. Aby ste boli spokojní s tým, čo v súčasnosti máte, pracujte na rozvoji pozitívneho postoja v interakcii s ostatnými a na uvítajte jednoduchosť.

vděčnost

1.Začnite s pozitívnym prístupom– a denne buďte vďační, za to, čo máte www.mhv.sk/budte-spokojny-s-tym-co-mate/. Každý deň si píšte denník vďačnosti, aby ste mohli dôsledne rozpoznať všetky skvelé veci, ktoré vo svojom živote máte. Či už zapíšete celú stránku alebo napíšete len jednu vetu, táto aktivita vám môže pomôcť pocítiť spokojnosť tým, že osvetlíte všetky pozitíva svojho života.
Pokúste sa písať jednu vec na každé písmeno abecedy (a-z), za ktorú ste vďační.

2.Buďte otvorení voči zmene– tí, ktorí niekoľkokrát za určité obdobie zmenia aspoň jeden zo svojich názorov alebo správanie sa, s väčšou pravdepodobnosťou pozerajú do budúcnosti s nádejou a pozitívnosťou. Títo jedinci tiež vo väčšine prípadov majú lepšiu náladu. Majte na pamäti, že rast nie je možný bez zmeny a pokúste sa prijímať zmeny života s otvorenou náručou, aby ste sa cítili celkovo spokojnejší.

poděkování

3.Pozerajte sa na veci z novej perspektívy– skúste sa pozerať na zdanlivo negatívne situácie v pozitívnom svetle a zmeňte myšlienkové procesy v priebehu času. To vám môže pomôcť, aby ste sa cítili viac spokojní, pretože sa pozitívne pozeráte na ostatných ľudí, udalosti a situácie vo vašom živote.

4.Uvedomte si, že mať viac peňazí nie je zárukou šťastia– pozrite sa na tých, o ktorých viete, že sú bohatí a všimnite si, či sú šťastní. Existuje veľa ľudí, ktorí majú ešte menej ako vy, ale stále dokážu mať pozitívny pohľad na život. Existuje aj veľa ľudí, ktorí majú viac ako vy a sú nespokojní. Majte to na pamäti, keď si myslíte, že musíte mať viac peňazí, aby ste boli šťastní.

radost

5.Investujte do priateľstva –štúdie ukázali, že niekoľko blízkych priateľstiev výrazne zvyšuje optimizmus a životnú spokojnosť človeka. Oslovte svojich priateľov a stretávajte sa s nimi častejšie.